Przyjazdy i odjazdy ze szkoły

Przyjazdy autobusów

Odjazdy autobusów

Podstawowe zasady bezpieczeństwa dla uczniów dojeżdżających

1. Na przystanku autobusowym zachowuj się spokojnie, czekaj w wyznaczonym miejscu na autobus. Na przystanku autobusowym za wasze bezpieczeństwo odpowiadają rodzice.
  2. Po przyjeździe autobusu na przystanek, wsiadamy kolejno do pojazdu, zajmujemy wolne miejsca i siedzimy na nich aż do chwili, gdy autobus dojedzie na miejsce. Wsiadamy do autobusu za zgodą opiekuna.
  3. W czasie jazdy nie przemieszczaj się, nie wstawaj, nie niszcz pokrowców, nie otwieraj okna, nie hałasuj, kulturalnie odnoś się do wszystkich osób, pomagaj dzieciom młodszym, wykonuj polecenia opiekuna, który za Ciebie w czasie podróży odpowiada. Dbaj o czystość w autobusie.
  4. W razie złego samopoczucia poinformuj opiekuna.
  5. W drodze powrotnej po wyjściu z autobusu czekaj, aż pojazd odjedzie i dopiero idź do domu pamiętając o przepisach ruchu drogowego.
  6. Uczniowie dojeżdżający na autobusu szkolny czekają na dolnym korytarzu w wyznaczonym miejscu. W żadnym wypadku nie wychodź za bramkę.