Warsztaty

6 czerwca w naszej szkole odbyły się warsztaty rękodzielnicze przygotowane przez panie ze Stowarzyszenia Mam pomysł. Pierwsze spotkanie odbyło się z uczniami klas 1-3. Dzieci pod czujnym okiem pań ze stowarzyszenia i wychowawczyń wykonywały piękne, pachnące mydełka oraz woreczki zapachowe z lawendą. Mydełka robione były na bazie gliceryny i oleju arganowego z ekologicznymi dodatkami -suszonymi kwiatkami,nasionami czarnuszki, płatkami owsianymi i z wieloma innymi surowcami. Wielką niespodzianką było jaki będzie efekt końcowy – a był niesamowity i zewsząd dało się słyszeć różne achy i echy, słowa pełne podziwu. Wielu uczestników deklarowało, że też chcą robić tak piękne rzeczy. Następnie dzieci napełniały woreczki suszoną lawendą i ozdabiały woreczki kwiatkami i listeczkami. Było przecudnie, a w całej klasie i szkole unosiły się piękne zapachy kwiatów. Wszyscy byliśmy zachwyceni. Potem panie ze stowarzyszenia odwiedziły tez klasę 0. Tam dzieci napełniały gotowe uszyte zwierzaczki pachnącymi płatkami kwiatowymi i lawendą. Nie było to wcale takie łatwe, ale zuchy poradziły sobie na medal. Były bardzo zadowolone z efektu. Serdecznie dziękujemy paniom ze Stowarzyszenia Mam Pomysł oraz pani Dyrektor szkoły za zorganizowanie warsztatów i zaproszenie przedstawicielek stowarzyszenia do nas do szkoły.