Festyn Rodzinny 2023

15 czerwca 2023r. w naszej szkole odbył się Festyn Rodzinny. To kolejny już rok kiedy się bawimy razem z rodzicami i świętujemy Dzień Dziecka, Dzień Mamy oraz Dzień Taty jednego dnia. To po prostu święto całej rodziny. Tego dnia staramy się robić wiele rzeczy razem. Zaczęliśmy nasze spotkanie od powitania przez panią dyrektor, następnie pani I. Wołowska przedstawiła harmonogram festynu, a pani higienistka przedstawiła ciekawą prezentację na temat znaczenia aktywności fizycznej. Potem wystąpiły z programem artystycznym dzieci z klas 1-3. Wysłuchaliśmy pięknych wiersz i piosenek, obejrzeliśmy taniec ze szarfami. Uczniowie wręczyli także swoim rodzicom prezenty, które zrobiły na zajęciach. Po występach przyszła kolej na warsztaty kulinarne prowadzone przez rodziców. Klasa pierwsza wykonywała szaszłyki owocowe, klasa druga sałatkę warzywną ,a klasa trzecia zdrowe napoje i przekąski. Następnie odbył się konkurs plastyczny – Moje wakacje z rodziną. Praca była malowana wspólnie z rodzicem. Powstały piękne i niesamowicie kolorowe obrazy. I przyszła kolej na zajęcia sportowe – był to rodzinny bieg na czas, rodzinne skoki w dal i rodzinne rzuty do celu. Potem odbyły się wyścigi rzędów- dzieci kontra rodzice. Wszystkie te działania były punktowane, najbardziej aktywni otrzymali talerze pełne owoców, pozostali pyszne jabłuszka. Ale nie nagrody tu były głównym celem, tylko wspólne spędzenie aktywnie i zdrowo czasu. Dodatkowa atrakcją było stoisku pań z SANEPiD-u z Sulęcina - ,panie przygotowały szereg zadań, zagadek, krzyżówek, itp. ,które to zadania nagradzane były rożnymi gadżetami. Wszyscy się tego dnia doskonale bawiliśmy. Do zobaczenie za rok.