Dzień Europejski

W miniony poniedziałek, 15-ego maja, świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Europejski. Tego dnia mogliśmy cieszyć się tym , w jakiej niesamowitej i różnorodnej wspólnocie przyszło nam współistnieć z innymi krajami. Potraktowaliśmy te obchody jako wyzwanie, by sobie samym i wszystkim uczniom szkoły przybliżyć zwyczaje i kulturę innych narodów. W wyniku tego uczniowie przebierali się w stroje ludowe lub stroje charakterystyczne dla wylosowanego przez nich kraju oraz przyszykowali w swoich gabinetach gazetki informacyjne czy też przystroili specjalnie te sale na tę okazję np. w barwy narodowe. Wszystkie zaangażowane klasy (IV-VIII) dokonały swoistego pokazu mody dla całej szkoły w holu, wieńcząc to widowisko zaprezentowaniem kilku ciekawostek na temat poszczególnych krajów. Oprócz tego, jury, które doceniało zaangażowanie poszczególnych klas (w składzie Pani Anna Miklaś, Pani Anna Kochańska oraz Pani Anna Czwalińska),ale także koleżanki i koledzy z innych klas, mogli w niektórych salach uraczyć swoje podniebienia – klasa VII, na przykład, zaserwowała jajecznicę, a na straganie z ulicznego bazaru u klasy IV można było skosztować oryginalnej chałwy czy tureckiej herbaty. Nie obyło się też bez kebaba. Zwycięzcami okazały się klasa IV (Turcja) i klasa VII (Wielka Brytania), II miejsce zajęły, również wspólnie, klasa V (Finlandia) oraz klasa VI (Niemcy). III miejsce natomiast przypadło klasie VIII (Hiszpania). Dziękujemy za wspaniałą zabawę połączoną z nauką!:)