Czytanie w plenerze

Maj od zawsze kojarzy się nam wszystkim z czytaniem. Organizujemy wtedy konkursy czytania, konkursy literackie, poetyckie,spotkania z pisarzami i poetami. W maju także pokazujemy uczniom, tym młodszym, i tym starszym, że czytanie to świetna zabawa i bardzo dobry pomysł, aby umilić sobie spędzanie czasu wolnego. Udowadniamy,że czytać można zawsze i wszędzie. Także na łące, wśród traw, kwiatów i śpiewu ptaków. Można wziąć koc, poduszkę, może napój, może kanapkę czy jabłko i pogrążyć się w czytaniu. Nasza noblistka Wisława Szymborska powiedziała ,że „czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”. Oczywiście, zgadzamy się z tym. I dlatego my, uczniowie Szkoły w Trzemesznie Lubuskim w maju czytamy w plenerze. Wspólnie z biblioteką w naszej miejscowości zorganizowaliśmy takie spotkanie z książką. Pogoda nam dopisała, czas spędzony z książką był bardzo owocny. I pamiętajcie – bierzcie ze sobą książkę podczas wycieczek, podróży czy pikników. Czytajcie!