Konkurs Literacki

W maju w naszej szkole odbył się Konkurs Literacki dla klas I-III. Zorganizowała go we współpracy ze szkołą biblioteka w Trzemesznie Lubuskim. Uczniowie młodszych klas od dłuższego już czasu uczestniczyli w zajęciach bibliotecznych, podczas których wspólnie i indywidualnie poznawali bajki, baśnie i wiersze dla dzieci. Podczas konkursu mieli okazje wykazać się swoją wiedzą i pamięcią. A zadania były bardzo ciekawe – trzeba było na przykład rozpoznań tytuł utworu po rekwizycie czy jego fragmencie., ułożyć puzzle z ilustracją do bajki, wyszukać znane tytuły utworów ukryte wśród rożnych wyrażeń. Zabawa była bardzo ciekawa a dzieci bardzo zmotywowane. Na koniec pani Anna Kochańska wręczyła ufundowane przez bibliotekę nagrody. Dzieci mogły też po konkursie wypożyczyć sobie książki. Sądzimy,że takie zabawy zachęcą uczniów do czytania. Miłej lektury!