Sprawozdanie z Rekolekcji

"Rekolekcje to są takie lekcje,

gdzie duży i mały

uczy się być dokonały".

W dniach 13-15 marca odbyły się w naszej szkole Rekolekcje Wielkopostne pod hasłem "Bohaterowie Boga".

Spotykaliśmy się w kościele parafialnym na Eucharystii, nabożeństwie Drogi Krzyżowej oraz słuchaliśmy nauk głoszonych przez ojca rekolekcjonistę- ks. Rafała Michałowskiego. Był to czas poświęcony odnowie duchowej poprzez modlitwę, konferencje oraz korzystanie z sakramentu pokuty i pojednania.

Podczas zajęć prowadzonych w szkole uczniowie z klas I-III przygotowywali konkursowe prace pastyczne. Prezentując postaci świętych i błogosławionych, dzieci poznawały historie życia owych niezwykłych "Bohaterów Boga".

Natomiast uczniowie klas IV-VIII każdego dnia pod opieką wychowawcy przygotowywali się do udziału w Konkursie Wiedzy Biblijnej "Jeden z dziesięciu"- Ewangelia wg św. Mateusza /Mt 26 i 27/.

Zwieńczeniem rekolekcyjnych spotkań była uroczysta Msza św., a następnie zmagania konkursowe i wręczenie nagród.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w pomoc w sprawnym przeprowadzeniu Rekolekcji.