Śniadanie daje moc przedszkolakom

Elżbieta Małecka

08 listopada br. pod hasłem „Śniadanie Daje Moc” dzieci z Oddziału przedszkolnego działającego przy Szkole Podstawowej im. Polskich Strażaków w Trzemesznie Lubuskim zaczęły swój dzień. Nasza inicjatywa „Śniadanie Daje Moc” ma na celu uświadomienie dzieciom, że zdrowe śniadanie to klucz do energicznego dnia i dobrej koncentracji. Chcemy, aby dzieci były świadome korzyści płynących z dbania o siebie i swoje zdrowie od samego rana.

Przedszkolaki uczą się, że to, co jedzą, ma wpływ na ich samopoczucie i siły na cały dzień. W ten sposób staramy się kształtować zdrowe nawyki żywieniowe już od najmłodszych lat. Wprowadzamy edukacyjne i praktyczne inicjatywy, które pomagają zrozumieć i promować znaczenie porannego posiłku.