Otrzęsiny

Natalia Matla

Dnia 07.11.2023 roku w naszej szkole odbyły się Otrzęsiny klasy pierwszej. Uroczystość ta miała na celu przyjęcie pierwszaków do grona społeczności szkolnej. Pierwszoroczniacy mieli do wykonania kilka zadań. Na początku dzieci z zawiązanymi oczami pisały swoje imię na kartce – przeszły próbę kaligrafii. Potem udały się po schodach na salę gimnastyczną, gdzie przeszły próbę sprawności, czyli znakomicie pokonały tor przeszkód. Następnie mali uczniowie mieli za zadanie rozpoznać różne nasiona: pestki dyni, słonecznika, ryż, fasolę oraz kaszę. Zaraz po tym pierwszaki układały puzzle, z czym nie mieli żadnego problemu. Na sam koniec zabawy dzieci zjadły kawałek cytryny bez skwaszonej miny i z uśmiechem na twarzy . Po wszystkich zadaniach, które zostały idealnie wykonane przez małych uczniów, pani Dyrektor wręczyła im dyplomy oraz słodką niespodziankę. Teraz możemy powiedzieć, że od dnia otrzęsin pierwszaki są częścią nas!