Dzień pluszowego misia!

Monika Wierzowiecka

25 listopada na całym świecie obchodzony jest dzień pluszowego misia. Zabawka ta od prawie 120 lat towarzyszy dzieciom pod każdą szerokością geograficzną, ciesząc zarówno tych najmłodszych, jak i tych nieco starszych. Święto to zostało ustanowione w 2002 roku w setną rocznicę wyprodukowania pierwszego pluszowego misia. Pluszowy miś to od zawsze symbol miłości, ciepła, poczucia bezpieczeństwa. Wielokrotnie wywołuje wiele wspomnień. To maskotka do której można się przytulić, przy niej zasnąć, powierzyć jej sekrety wtulając się w jej mięciutkie futerko. Nikogo nie trzeba przekonywać, ż miś to najważniejszy przyjaciel dziecka. Pozytywną rolę tej zabawki podkreśla wielu terapeutów. Misie są wykorzystywane przez służby ratunkowe podczas pomocy dzieciom. Dzieci uwielbiają misie, ponieważ pomagają one łagodzić skutki stresu. Dzieci w SP im. Polskich Strażaków w Trzemesznie również obchodziły święto swojej ulubionej zabawki. Dnia 24 listopada przyniosły do szkoły swojego ulubionego pluszowego przyjaciela. W ramach obchodów tego święta uczniowie kółka teatralnego pod opieką pani Moniki Wierzowieckiej 24 listopada przygotowały krótką akademię. Przybył „Prawdziwy” duży miś, dzieci mówiły wierszyki i śpiewały piosenki o pluszowym misiu. Na koniec każdy został poczęstowany gumowym, słodkim misiem. Miś z poczęstunkiem i pozdrowieniami również odwiedził przedszkolaków.