Wizyta higienistki

Elżbieta Małecka

W dniu 20 listopada 2023 r. w naszym oddziale przedszkolnym przy Szkole Podstawowej w Trzemesznie Lubuskim mieliśmy przyjemność gościć Panią higienistkę Aleksandrę Zakrzewską, która przeprowadziła fascynującą pogadankę na temat dbania o higienę jamy ustnej. Pani higienistka zaczęła od pokazania, jak prawidłowo szczotkować zęby, używając ruchów okrężnych i dociskając delikatnie do dziąseł. Dzieci dowiedziały się, dlaczego ważne jest mycie zębów co najmniej dwa razy dziennie. Opowiedziała o szkodliwych bakteriach, które mogą powodować próchnicę i inne problemy z zębami. Dzieci miały okazję obejrzeć modele zębów i szczoteczek, co pomogło im zrozumieć, jak dokładnie dbać o swoje uzębienie.

Podczas wizyty, każde dziecko otrzymało do pokolorowania obrazek „Zdrowe nawyki to zdrowe zęby”, aby mogły kontynuować praktykowanie zdrowych nawyków na co dzień. To była edukacyjna i przyjemna lekcja, która z pewnością zaszczepiła w dzieciach świadomość znaczenia codziennej higieny jamy ustnej.