Sprzątamy dla Polski

Natalia Matla, kl. VI

4 października 2023 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w VI edycji ogólnopolskiej akcji "Sprzątamy dla Polski", która odbywa się pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów oraz Ministra Edukacji i Nauki. W akcji uczestniczyli uczniowie wszystkich klas, a także przedszkolaki. Sprzątaliśmy teren wokół szkoły, pobliski park oraz wioskę. Zebraliśmy kilka worków śmieci. Kiedy wszystko było wysprzątane, rodzice przygotowali dla uczniów ognisko i każdy mógł poczęstować się pieczoną kiełbaską.

Akcja ,,Sprzątamy dla Polski” to idealna okazja, która pokazuje dzieciom i młodzieży jak ważna jest odpowiedzialność za swoje najbliższe otoczenie i naturalne środowisko, a także podnosi świadomość na temat ekologii . "Sprzątamy dla Polski" to również znakomitą inicjatywą, aby działać wspólnie w celu ochrony naszej planety.