Z Babcią i Dziadkiem

Dnia 20 stycznia w naszej szkole odbyło się piękne spotkanie dzieci z klas I-III ze swoimi babciami, prababciami, dziadkami i pradziadkami. Z uwagi na ilość naszych przemiłych gości, a było ich około 50, spotkanie odbyło się w Polsko-Niemieckim Centrum Spotkań i Szkolenia OSP w Trzemesznie Lubuskim. Uroczystość rozpoczęła Pani Teresa Mazur dyrektor szkoły- powitała serdecznie wszystkich przybyłych i złożyła życzenia z okazji ich święta. Następnie zaprezentowały się dzieci w interesującym programie artystycznym -były wiersze, piosenki i przedstawienia. W tym czasie nasi dostojni goście mogli smakować pyszne domowe ciasta, częstować się owocami i popijać herbatkę, kawkę lub soki. Po krótkiej przerwie uczniowie zaprosili swoich bliskich do wspólnej zabawy – tańczyliśmy Kaczuszki, były konkursy: na najdłuższy upleciony wspólnie z wnuczkiem lub wnuczką warkocz, na doniesienie na łyżce piłeczki, wędrujący kapelusz czy trujące jabłko. A także odgadywanie czyj wnuczek czy wnuczka się odzywa. Nie zabrakło też prezentów dla babci i dziadka. W tym roku były to własnoręcznie zrobione kalendarze. Radości podczas wspólnych działań było wiele. Wszystkie dzieci pokazały, jak bardzo ważne są więzy rodzinne i jak bardzo kochają swoje babcie i dziadków. Szczęście malowało się na wszystkich twarzach!

Babciu, Dziadku - żyjcie nam sto lat!!!