Anna Czwalińska

"Tajemnica Bożego Narodzenia" – Jasełka 2022

W klimacie nadchodzących świąt Bożego Narodzenia i blasku choinkowych świec w dniu 20 grudnia 2022 roku w naszej szkole zostały wystawione Jasełka bożonarodzeniowe. Tym razem biblijne wydarzenia sprzed 2000 lat odtworzyli uczniowie z klasy II, III i V.

Rozważając tajemnicę Bożego Narodzenia zostaliśmy przeniesieni myślą i sercem do rajskiego ogrodu Eden, a następnie do Ziemi Świętej snując głębokie refleksje nad "cudem świętej nocy", gdzie w ubogiej stajence narodził się Jezus.

Piękna scenografia wprowadziła publiczność w świąteczny nastrój a młodzi, zdolni aktorzy przedstawili sceny narodzin Chrystusa.

Uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w tradycji, a także zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych.

Wszystkim, którzy przeczytają sprawozdanie z Jasełek, życzymy otwartości na innych, życzliwości, uśmiechu i gestu podania ręki drugiemu człowiekowi, powodując przemianę w innych i w nas samych..."bo zawsze wtedy jest Boże Narodzenie!".