Śniadanie daje moc

Samorząd Uczniowski

W dniu 8 listopada 2022 r. uczniowie Szkoły Podstawowej im Polskich Strażaków w Trzemesznie Lubuskim wzięli udział w szkolnej akcji „Śniadanie daje moc”. Celem akcji jest zwiększanie świadomości na temat prawidłowego odżywiania, propagowanie spożywania zdrowych produktów żywnościowych oraz położenie nacisku na rolę śniadania diecie każdego dziecka.

Jest to coroczna akcja organizowana w naszej szkole i tak jak w poprzednich latach, w zorganizowaniu wspólnego śniadania , wsparli uczniów rodzice. Dzięki nim na szkolnych stolikach znalazły się kolorowe kanapki, przeróżne warzywa i owoce, wiele gatunków pieczywa, a także smaczne i pożywne koktajle.

Dzieci potrafiły dzielić się produktami, wspólnie działać i integrować się. W klasach było wesoło, smacznie i sympatycznie.