Ubierz się na żółto, uśmiechnij się!

Amelia Antonina Dudasz

21 listopada 2022r. w Szkole Podstawowej im. Polskich Strażaków w Trzemesznie Lubuskim obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych i powstała w 1973 r., jako odpowiedź na konflikt pomiędzy Egiptem a Izraelem. Oryginalna nazwa święta brzmi „Hallo World Day” i symbolizuje cel tego dnia, czyli mówienie hallo (cześć) do przynajmniej dziesięciu osób dziennie. W Polsce święto obchodzone jest jako Światowy Dzień Życzliwości. Tego dnia uczniowie naszej szkoły przyszli ubrani na żółto i przygotowali tematyczne gazetki. Wszyscy wspólnie wysłuchali bajki ,,O ciepłym i puchatym”, która zawierała przesłanie dzisiejszego dnia – czynienie dobra. Na korytarzach zawieszone zostały emotikony symbolizujące pozytywne uczucia. Była również ramka, w której każdy uczeń lub klasa mogli sobie zrobić wspólne zdjęcie. Było bardzo sympatycznie i wesoło.

Pamiętajmy, bądźmy dla siebie życzliwi i mili codziennie, nie tylko od święta!