SZKOŁA PODSTAWOWA IM. POLSKICH STRAŻAKÓW

ul. Poznańska 63 w Trzemesznie Lubuskim, 69-200 Sulęcin
tel. / fax (95) 755 12 28, e-mail: sptrzem@wp.pl

SZKOŁA PODSTAWOWA IM. POLSKICH STRAŻAKÓW

ul. Poznańska 63 w Trzemesznie Lubuskim, 69-200 Sulęcin
tel. / fax (95) 755 12 28, e-mail: sptrzem@wp.pl

SZKOŁA PODSTAWOWA IM. POLSKICH STRAŻAKÓW

ul. Poznańska 63 w Trzemesznie Lubuskim, 69-200 Sulęcin
tel. / fax (95) 755 12 28, e-mail: sptrzem@wp.pl

SZKOŁA PODSTAWOWA IM. POLSKICH STRAŻAKÓW

ul. Poznańska 63 w Trzemesznie Lubuskim, 69-200 Sulęcin
tel. / fax (95) 755 12 28, e-mail: sptrzem@wp.pl

Warning: Undefined array key 1 in /home/server554354/ftp/public_html/templates/trzem140918/library/Artx/Content/SingleArticle.php on line 95

21 marca to kolejna wyjątkowa data w kalendarzu naszej Szkoły. Tego dnia uczniowie naszej szkoły pożegnali zimę i przywitali wiosnę. Wszyscy czekaliśmy na ten dzień z niecierpliwością, gdyż w tradycji szkoły Pierwszy Dzień Wiosny obchodzi się w niecodzienny sposób. Dodatkowo  tego  dnia obchodziliśmy również „Dzień bez plecaka”, czyli  dzień  którego zadaniem zarówno dla uczniów jak i dla  nauczycieli jest dostarczenie wszystkich niezbędnych podręczników i zeszytów do szkoły, ale bez używania tradycyjnego plecaka czy torby szkolnej. Dzieci ogranicza wyłącznie wyobraźnia, a pomysłów na transport akcesoriów szkolnych nie ma końca. Uczniowie naszej szkoły przynosili książki i przybory w czymkolwiek – począwszy od walizek, koszy,  na wózkach od lalek kończąc. Dodatkowo każda klasa zaangażowała się
w pełni, aby powitać  Wiosnę. Uczniowie przygotowywali wiosenne stroje i dekoracje.
Na korytarzach od rana było kolorowo i wesoło. W ramach obchodów Pierwszego Dnia Wiosny odbył się pokaz najpiękniejszych  i najbardziej oryginalnych  strojów wiosennych. Punktem kulminacyjnym wiosennego święta było spalenie Marzanny. W kolorowym korowodzie
z Marzanną przy dźwiękach muzyki i śpiewie, uczniowie wyruszyli by pożegnać zimę
i przywitać wiosnę.       

W tym dniu wszyscy uczniowie wrócili do domów zmęczeni, ale  z uśmiechem na twarzy.    

….” Budzi się przyroda wkoło, Będzie pięknie i wesoło.

 

         Słońce teraz częściej świeci, Na dwór wzywa wszystkie dzieci”.

 

Aut. Joanna Guściora

 

 

Gościmy teraz

Odwiedza nas 62 gości oraz 0 użytkowników.

Galerie