W dniu 8 listopada 2022 r.  uczniowie Szkoły Podstawowej im Polskich Strażaków w Trzemesznie Lubuskim  wzięli udział w  szkolnej akcji  „Śniadanie daje moc”. Celem akcji   jest   zwiększanie świadomości na temat  prawidłowego  odżywiania, propagowanie spożywania zdrowych produktów żywnościowych oraz położenie nacisku na rolę  śniadania diecie każdego dziecka.

Jest to coroczna akcja organizowana w naszej szkole i tak jak w poprzednich latach,  w zorganizowaniu wspólnego śniadania , wsparli uczniów rodzice. Dzięki nim na  szkolnych stolikach  znalazły się kolorowe kanapki, przeróżne warzywa i owoce, wiele gatunków pieczywa, a także smaczne i pożywne koktajle.

Dzieci potrafiły dzielić się produktami, wspólnie działać i integrować się. W klasach było wesoło, smacznie i sympatycznie.