W dniach 4 – 8 lipca 2022r. w naszej szkole zorganizowana była półkolonia, w której uczestniczyło 27 uczniów pod opieką nauczycieli: Iwony Wołowskiej, Małgorzaty Ankudo i Dariusza Wołowskiego. Podczas tego letniego wypoczynku, który w tym roku dotyczył straży pożarnej, uczestnicy mieli okazję bliżej zapoznać się z pracą strażaków, jak i nauczyć się wielu rzeczy związanych z tą służbą. Zapoznali się też z lekturą „Jak Wojtek został strażakiem?” i przedstawili fragmenty książki dzieląc się rolami i wystawiając sztukę. Dzieci wzięły także udział w konkursie plastycznym - „Praca Strażaka”. Powstały piękne prace, które potem posłużyły do zrobienia ciekawej wystawki pokazującej to, jak dzieci widzą strażaka i jego służbę. Zaproszony z KP PSP ratownik medyczny uczył dzieci udzielania pierwszej pomocy, a na boisku szkolnym uczestnicy  ćwiczyli  zwijanie, rozwijanie węży, łączenie ich ze sobą i z prądownicą. Podczas wycieczki do KP PSP w Sulęcinie uczniowie poznali sprzęt, którym posługują się strażacy, wysłuchali także wiele ciekawostek na temat pracy strażaków oraz uczyli się gasić pożar za pomocą sprzętu przeciwpożarowego. Dzieci odwiedziły też miejscową remizę w Trzemesznie Lubuskim. Strażacy ochotnicy pokazali swój nowy wóz, sprzęt strażacki oraz przeprowadzili pokazy transportu rannych. Oprócz tematyki strażackiej uczniowie mieli okazję uczestniczyć w wielu zajęciach sportowych, a także wyjechać do Nowin Wielkich do Parku Dinozaurów, gdzie uczestniczyli w lekcji z paleontologii i poznały czasy dinozaurów. Czas na półkolonii szybko płynął, wiele się działo, i w piątek 8 lipca wielu uczestników ze smutkiem żegnało się z koleżankami, kolegami i opiekunami. Mamy nadzieję, że na długo zapamiętają wspólnie spędzony czas.