Dnia 5 czerwca 2022r. uczniowie klas 0-VII wybrali się na wycieczkę. Celem były Międzyzdroje i wyspa Wolin. Towarzyszyło nam także kilkoro rodziców. Pogoda była przepiękna, było ciepło i słonecznie. Naszą wycieczkę zaczęliśmy od wyjścia na plażę, tam rozłożyliśmy kocyki i obowiązkowo pomoczyliśmy nogi w nie tak ciepłym jeszcze Bałtyku, ale trudno było się oprzeć. Pozbieraliśmy muszelki, kamienie, udało się nam nawet złowić malutkiego krabika, którego zaraz wypuściliśmy do morza z powrotem. Pobiegaliśmy po gorącym piasku i poszliśmy na molo. Niektórzy z nas byli tu pierwszy raz! Po spacerku na molo udaliśmy się na lody i później do Oceanarium. W  obiekcie o powierzchni 3000m2 mieliśmy możliwość zobaczyć ryby z najdalszych zakątków świata – drapieżne rekiny i mureny, przepięknie ubarwione ryby raf koralowych – błazenki, rogatnice, ustniczki oraz słodkowodne piękności – jesiotry, cichle, arapaimy oraz wiele innych.

Jedną z atrakcji jest 16 metrowy pół tunel wypełniony niesamowitymi rybami.
 Mogliśmy także dotknąć żywe ryby. Znajduje się tam również sala edukacyjna oraz multimedialna, gdzie dzieci poprzez zabawę mogą się uczyć,jest bawialnia oraz wiele innych ciekawych rzeczy. Po Oceanarium poszliśmy na pyszny obiadek.

Następnie pojechaliśmy na wyspę Wolin,  do Centrum Słowian i Wikingów .Miejsce ma niezwykły charakter, a przekraczając imponującą, drewnianą bramę ma się wrażenie jakby znalazło się w innym świecie. Po placu biegają owce, pod drzewem stoi koń, kobieta w historycznym stroju wyszywa kolorową chustę, mała dziewczynka w fartuchu robi kolorowe korale, a mężczyzna z brodą, który wygląda jakby żył 1000 lat temu rozkłada na straganie miód trójniak. W Centrum Słowian i Wikingów ma się okazję doświadczyć tego jak żyli, mieszkali i pracowali dawniej ludzie. Można przyjrzeć się pracy rzemieślników, dotknąć i wypróbować narzędzi, zobaczyć repliki chat,domów oraz mebli, skosztować dawnych potraw i napitków lub porozmawiać z ludźmi, którzy mają ogromną wiedzę na temat kultury Słowian. Nasi uczniowie uczyli się strzelać z łuku, wyrabiali rzeczy z gliny, pisali gęsim piórem, filcowali wełnę. Było to bardzo ciekawe, a czas szybko minął. Poczęstowano nas podpłomykiem, piernikiem i herbatką ziołową.

Centrum było ostatnim punktem naszej wycieczki. Zmęczeni, lecz bardzo zadowoleni wróciliśmy do Trzemeszna, gdzie czekali na nas rodzice. Opiekunami wycieczki byli – Iwona Wołowska, Monika Wierzowiecka oraz Dariusz Wołowski.

Iwona Wołowska