„BEZPIECZNY PIES = BEZPIECZNE DZIECKO”

O tym, czy to prawda, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka miały okazję przekonać się dzieci z oddziału  przedszkolnego oraz  uczniowie klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Trzemesznie Lubuskim .                                    W dniu 19 maja 2022 odbyło się spotkanie z panią Agatą  z pieskami wabiącymi się Dobra i Zuri. Na pierwszych zajęciach z zakresu bezpieczeństwa przy psie, dzieci uczyły się jak podchodzić do psa, jak i gdzie go głaskać, że trzeba zawsze pytać o pozwolenie właściciela - „czy można pogłaskać psa”. W czasie zajęć dzieci dowiedziały się jaką rolę odgrywa pies w życiu człowieka oraz na czym polega odpowiedzialność w posiadaniu czworonoga.  Celem tego  spotkania było oswojenie dzieci z psami oraz wprowadzenie ich w tematykę dogoterapii. Maluchy poznały też zasady, których należy przestrzegać podczas zabawy z pupilem, dowiedziały się o czym należy pamiętać idąc z nim na spacer oraz jak prawidłowo je nakarmić. Podczas zajęć dzieci uczą się też, w jakich sytuacjach nie należy podchodzić do czworonoga oraz jak zachować się, gdy zaatakuje je obcy pies. W czasie spotkania dzieci mogły osobiście doświadczyć łagodności psa, który cierpliwie wysłuchuje wydawanych mu poleceń, poczęstować go smakołykiem. Wizyta psa terapeuty w naszej szkole wniosła wiele nowych doświadczeń w życie dzieci oraz pobudziła ich ciekawość .Na takie spotkania dzieci czekają z wielką niecierpliwością i radością. Wspólne, edukacyjne zabawy wywołują mnóstwo emocji, a kontakt z przyjaznym czworonogiem za każdym razem jest dużym wydarzeniem . Serdecznie dziękujemy Pani Agacie Lewandowskiej za wizytę  w naszej placówce oraz za ciekawie prowadzone zajęcia i cenne informacje.

Anna Miklaś