CZYTANIE W PLENERZE

Czytanie w plenerze? Dlaczego nie?! Uczniowie z klas I-III korzystając z pięknej pogody zabrali ze sobą koce, prowiant i oczywiście ulubioną książkę. Rozłożyli kocyki na łączce i rozpoczęli czytanie. Było bardzo przyjemnie – można było się położyć, usiąść obok koleżanki, wysłuchać śpiewu ptaków. Książka to przecież najlepszy przyjaciel – wszędzie może być z nami. Możemy ją zabrać w podróż, na piknik, na wycieczkę, do ogrodu. Czytając poznajemy nowe osoby, światy, uczymy się, rozwijamy swoją wyobraźnię. Czytając bogacimy swój język, uczymy się ortografii,  uczymy się pięknie opowiadać i pisać. To sposób na nudę, na ciekawe spędzanie czasu. Maj jest szczególnym miesiącem związanym z czytaniem -w maju obchodzimy Święto Książki i Prasy, Dzień Bibliotekarza, ale do czytania zachęcamy wszystkich przez cały rok.  „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”- napisała nasza noblistka Wisława Szymborska.

Iwona Wołowska