W maju co roku biblioteka publiczna w Sulęcinie organizuje szereg imprez związanych z czytelnictwem. Dnia 10 maja odbył się tam konkurs – Mistrz Pięknego Czytania. Konkurs ten przeznaczony jest dla uczniów klas trzecich. Celem tego konkursu jest promocja czytelnictwa, budzenie zainteresowań wartościową literaturą dziecięcą, kształtowanie umiejętności pięknego czytania, stwarzanie możliwości prezentacji własnych umiejętności oraz porównania ich z umiejętnościami innych,uczenie rywalizacji w miłej atmosferze.

Konkurs odbył się w czytelni biblioteki podczas  XIX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.  W konkursie wzięło udział 16 uczniów klas III – przedstawicieli Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Sulęcinie, Szkoły Podstawowej nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Sulęcinie, Szkoły Podstawowej im. Polskich Strażaków w Trzemesznie Lubuskim oraz Szkoły Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie. Naszą szkołę reprezentowali:

-Lena Siembida,

-Laura Koza,

-Maksymilian Szeliga.

W pierwszej części konkursu każdy z uczestników zaprezentował przygotowany przez siebie fragment prozy. Po przerwie przyszła kolej na drugą turę. Polegała ona na przeczytaniu nieznanego wcześniej utworu, przygotowanego przez organizatora. Fragmenty te pochodziły z książki Łukasza Wierzbickiego pod tytułem: „Afryka Kazika”.

Jury w składzie: Jacek Sikora (przewodniczący), Ewa Stasiłowicz oraz Masztalerz Teresa mieli przed sobą ciężkie zadanie. Wszyscy czytali bardzo ładnie. Ostatecznie nasz reprezentant Maks został wyróżniony. Otrzymał nagrodę – książkę. Lena i Laura dostały piękne dyplomy. Gratulujemy i życzymy przyjemności z czytania książek.

Iwona Wołowska