SZKOŁA PODSTAWOWA IM. POLSKICH STRAŻAKÓW

ul. Poznańska 63 w Trzemesznie Lubuskim, 69-200 Sulęcin
tel. / fax (95) 755 12 28, e-mail: sptrzem@wp.pl

SZKOŁA PODSTAWOWA IM. POLSKICH STRAŻAKÓW

ul. Poznańska 63 w Trzemesznie Lubuskim, 69-200 Sulęcin
tel. / fax (95) 755 12 28, e-mail: sptrzem@wp.pl

SZKOŁA PODSTAWOWA IM. POLSKICH STRAŻAKÓW

ul. Poznańska 63 w Trzemesznie Lubuskim, 69-200 Sulęcin
tel. / fax (95) 755 12 28, e-mail: sptrzem@wp.pl

SZKOŁA PODSTAWOWA IM. POLSKICH STRAŻAKÓW

ul. Poznańska 63 w Trzemesznie Lubuskim, 69-200 Sulęcin
tel. / fax (95) 755 12 28, e-mail: sptrzem@wp.pl

Dnia 12.05.2021r. w Domu Strażaka w Trzemesznie Lubuskim odbył się
konkurs Mistrz Pięknego Czytania, w którym wzięli udział uczniowie klas II-III.
Konkurs organizowany był przez bibliotekę oraz szkołę.
Cele konkursu:
• Propagowanie kultury czytelniczej poprzez popularyzację książek i
czytelnictwa.
• Podniesienie poziomu czytelnictwa wśród uczniów.
• Popularyzacja książek znajdujących się w zbiorach biblioteki.
• Wyrabianie nawyku czytania jako formy spędzania wolnego czasu.
• Kształcenie umiejętności pięknego czytania.
• Rozbudzanie wrażliwości na piękno słowa i dbałości o piękno języka
ojczystego.
Podczas czytania ocenie podlegały płynność i bezbłędność czytania, wyrazistość i
dykcja oraz interpretacja czytanego tekstu.
Wcześniej dzieci prezentowały swoje umiejętności podczas eliminacji klasowych.
Wyłoniono następujące osoby do etapu szkolnego:
Klasa II
1. Lena Siembida
2. Laura Koza
3. Maksymilian Szeliga
Klasa III
1. Amelia Dudasz
2. Kamila Tyliszczak
3. Agata Szczerba
4. Natalia Matla
5. Katarzyna Bilon
6. Filip Lasota
7. Kacper Bajdyszak
8. Szymon Wojciechowski
W jury zasiadały: Pani Katarzyna Kuzajewska, Pani Katarzyna Winiarska, Pani
Dyrektor Teresa Mazur oraz przewodnicząca komisji Pani Anna Kochańska.
Dzieci najpierw czytały wcześniej przygotowany tekst, a następnie nieznany
fragment książki Łukasza Wierzbickiego „ Afryka Kazika”. Po wysłuchaniu
uczniów komisja zasiadła do obrad, praca ta była niezwykle trudna, ponieważ
wszystkie dzieci pięknie czytały.

Ostatecznie wyniki przedstawiały się tak:
I miejsce – Amelia Dudasz, Maksymilian Szeliga
II miejsce- Kamila Tyliszczak
III miejsce -Natalia Matla, Agata Szczerba
Zapraszamy do oglądania zdjęć z konkursu i rozdania nagród i dyplomów.
Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie.

 

 

 

 

Gościmy teraz

Odwiedza nas 388 gości oraz 0 użytkowników.

Galerie