Witaj Wiosno… żegnaj Zimo!!!

Joanna Guściora

21 marca to kolejna wyjątkowa data w kalendarzu naszej Szkoły. Tego dnia uczniowie naszej szkoły pożegnali zimę i przywitali wiosnę. Wszyscy czekaliśmy na ten dzień z niecierpliwością, gdyż w tradycji szkoły Pierwszy Dzień Wiosny obchodzi się w niecodzienny sposób. Dodatkowo tego dnia obchodziliśmy również „Dzień bez plecaka”, czyli dzień którego zadaniem zarówno dla uczniów jak i dla nauczycieli jest dostarczenie wszystkich niezbędnych podręczników i zeszytów do szkoły, ale bez używania tradycyjnego plecaka czy torby szkolnej. Dzieci ogranicza wyłącznie wyobraźnia, a pomysłów na transport akcesoriów szkolnych nie ma końca. Uczniowie naszej szkoły przynosili książki i przybory w czymkolwiek – począwszy od walizek, koszy, na wózkach od lalek kończąc. Dodatkowo każda klasa zaangażowała się w pełni, aby powitać Wiosnę. Uczniowie przygotowywali wiosenne stroje i dekoracje.

Na korytarzach od rana było kolorowo i wesoło. W ramach obchodów Pierwszego Dnia Wiosny odbył się pokaz najpiękniejszych i najbardziej oryginalnych strojów wiosennych. Punktem kulminacyjnym wiosennego święta było spalenie Marzanny. W kolorowym korowodzie z Marzanną przy dźwiękach muzyki i śpiewie, uczniowie wyruszyli by pożegnać zimę i przywitać wiosnę

W tym dniu wszyscy uczniowie wrócili do domów zmęczeni, ale z uśmiechem na twarzy.


….” Budzi się przyroda wkoło, Będzie pięknie i wesoło.

Słońce teraz częściej świeci, Na dwór wzywa wszystkie dzieci”.