Nowy Rok Szkolny

I września o godzinie 9.00 rozpoczęliśmy w naszej szkole nowy rok szkolny. Nie obyło się bez problemów- na terenie naszej placówki został ogłoszony alarm. Musieliśmy więc wszyscy szybko opuścić mury naszej szkoły i przemieścić się do Polsko- Niemieckiego Centrum Spotkań i Szkolenia Ochotniczych Straży Pożarnych w Trzemesznie Lubuskim. Pani Dyrektor Teresa Mazur powitała wszystkich uczniów, szczególnie ciepło przyszłych pierwszaków, nauczycieli,obecnych w bardzo dużej ilości rodziców oraz gości : zastępcę burmistrza Panią Iwonę Walczak, sołtysa Pana Jerzego Kozę, księdza Adama Wijatkowskiego, Panią Annę Kochańską. Serdecznie powitaliśmy także w naszej szkole nową nauczycielkę Panią Joannę Cichałę.

Następnie przyszedł czas na pasowanie – prowadzenie apelu przejęli uczniowie klasy ósmej, Natalia Tymczyn i Dominik Wolbaum. Zapewnili najmłodszych, że mogą liczyć na pomoc starszych uczniów, powiedzieli, że nie ma czego się bać, że w szkole jest miło i przyjemnie. Uczniowie klasy pierwszej zapewniali,że są gotowi rozpocząć naukę, choć żal im jeszcze trochę przedszkola. Po tych obietnicach przyszła kolej na ślubowanie na sztandar szkoły. Po ślubowaniu Pani Dyrektor dokonała pasowania na uczniów, wychowawca Iwona Wołowska wręczyła dyplomy, a rodzice podarowali dzieciom prezenty. Głos zabrała również Pani Iwona Walczak, która życzyła pierwszakom miłego pobytu w szkole, przyjaciół i sukcesów oraz wręczyła drobne upominki. Na tym uroczysty apel rozpoczynający nowy rok szkolny się zakończył. Pierwszaki natomiast zebrały się wszystkie wraz z rodzicami obok szkoły, aby wznowić tradycję naszej szkoły – posadziły swoje drzewko. Będzie rosło razem z nimi, będą o nie dbały. Uczniowie klasy pierwszej świętowali wspólnie z opiekunami zajadając się słodyczami i owocami oraz poznawali się. Wszystkie klasy spotkały się jeszcze ze swoimi wychowawcami, podczas których przypomniano podstawowe zasady bezpieczeństwa

Uczniom życzymy wiary w siebie, dużo energii, ciekawości, wielu uśmiechów, radości, pozytywnego myślenia, spełniania marzeń, rozwijania zainteresowań oraz świetnych kolegów i wspaniałych przyjaciół!