ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2020 / 2021

W Szkole Podstawowej w Trzemesznie Lubuskim

1 września 2020 r. młodzież Szkoły Podstawowej im. Polskich Strażaków w Trzemesznie Lubuskim rozpoczęła nowy rok szkolny. Ten rok stał się niezwykłym wyzwaniem dla całej społeczności. Uczniowie i nauczyciele będą musieli zmierzyć się bowiem nie tylko z nauką, ale również z przestrzeganiem reżimu sanitarnego i nauczyć się zasad zupełnie innego funkcjonowania w swojej placówce.

Pierwszy dzień rozpoczęły spotkania z wychowawcami i dyrektor szkoły p. Teresą Mazur, którzy powitali serdecznie dzieci i przekazali im najważniejsze informacje organizujące pracę szkoły w czasie pandemii koronowirusa, które mają na celu zapewnić każdemu bezpieczeństwo i ujednolicić zasady postępowania w różnych sytuacjach.

Wszyscy zobowiązali się pamiętać o dezynfekcji rąk przed wejściem do szkoły i do swoich klas oraz o noszeniu maseczek w przestrzeni wspólnej. Tylko zdrowe dzieci, niewykazujące niepokojących objawów chorobowych mogą przychodzić na zajęcia, a o sanitarne bezpieczeństwo należy zadbać już podczas jazdy szkolnym autobusem.

Dystans społeczny, wietrzenie sal, dezynfekcja stolików i sprzętu sportowego, częste mycie rąk - oto najważniejsze zasady funkcjonowania na co dzień. W szkole w Trzemesznie rozwiązano problem szatni: młodsi, z klas 1-5 będą wykorzystywać kantorki przy gabinetach klasowych, starsi koledzy znajdą dla siebie dużo wolnych miejsc w boksach szatni szkolnej. Prowadzenie lekcji w gabinetach przyporządkowanych poszczególnym oddziałom, specjalny harmonogram korzystania ze stołówki, ograniczenie kontaktów osobistych, szczególnie podczas przerw, to istotne zmiany w szkole, do których każdy będzie musiał się przyzwyczaić!

W rozmowie z uczniami z Trzemeszna i okolicznych miejscowości ,dowiedzieliśmy się, że większość z nich chce wrócić do stacjonarnego modelu nauki, normalnie spotykać się z kolegami i nauczycielami. Z pewnymi obawami, ale też z radością, że mogą znów się zobaczyć, powitali nowy rok. Dlatego tak ważne jest by pamiętać o zaleceniach i stosować je w codziennym życiu.

.

Życzymy wszystkim uczniom sukcesów i wielu radosnych chwil w szkole, nauczycielom wytrwałości, a wszystkim siły, zdrowia i spokoju!

Katarzyna Borowiecka