EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 2020

W SZKOLE PODSTAWOWEJ im. POLSKICH STRAŻAKÓW

W TRZEMESZNIE LUBUSKIM

W dniach 16 – 18 czerwca 2020 r. uczniowie klasy ósmej Szkoły Podstawowej w Trzemesznie Lubuskim przystąpili ,zgodnie z wytycznymi i procedurami CKE, GIS- u

i MEN do pierwszego w ich życiu tak ważnego egzaminu.

Opowiadane o spotkaniu z bohaterem literackim i przemówienie na temat, że książki mogą być źródłem mądrości – takie tematy mieli do wyboru zdający egzamin pisemny z języka polskiego, który odbył się pierwszego dnia i trwał 100 minut.

W dniach kolejnych zmierzyli się z zadaniami z zakresu matematyki oraz pisali test z języka angielskiego. Wszyscy absolwenci klasy VIII z Trzemeszna Lub. przystąpili do tego sprawdzianu wiedzy i umiejętności.

Ósmoklasiści i członkowie komisji egzaminacyjnych przestrzegali ważnych w czasie pandemii zaleceń; egzaminy zostały przeprowadzone z zachowaniem reżimu sanitarnego - z maksymalnym dystansem społecznym, z ograniczeniem możliwości kontaktu i przestrzeganiem zasad higieny osobistej. Egzamin przebiegał bez zakłóceń, a teraz ósmoklasiści czekają do końca lipca na wyniki tego wyjątkowego i ważnego testu.

Trzymamy kciuki!

Katarzyna Borowiecka