Dzień Chłopaka – 30 września, to nowe, nieoficjalne święto obchodzone w Polsce ostatniego dnia września, głównie wśród młodzieży szkolnej. Jest to w pewnym sensie męski, albo raczej chłopięcy odpowiednik Dnia Kobiet. W tym dniu płeć piękna składa chłopcom życzenia i wręcza drobne upominki, zyskując pretekst do okazania swojej sympatii.
W Szkole Podstawowej w Trzemesznie, z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, pojawiła się w hollu ciekawa gazetka tematyczna, a przewodnicząca Rady SU, Maja Dziadas, podczas tradycyjnego, poniedziałkowego apelu, złożyła kolegom serdeczne życzenia, by ziściły się ich marzenia, a uśmiech często gościł na twarzach.
Wszystkim chłopcom, dużym i małym życzymy jeszcze raz wszystkiego najlepszego!

Katarzyna Borowiecka