19 czerwca 2019 r. to jeden z tych dni w życiu uczniów, który na długo pozostaną w pamięci. Dzień zakończenia roku szkolnego, dzień pożegnania z wychowawcą, z nauczycielami, kolegami i przyjaciółmi. Szczególnie wzruszający i ważny dla tegorocznych absolwentów, uczniów kończących naukę, naszych ośmioklasistów.

Tego dnia, po raz ostatni zadzwonił dzwonek również w Szkole Podstawowej im. Polskich Strażaków w Trzemesznie Lubuskim. Przywołał wszystkich na plac przed budynkiem szkoły, bo właśnie tutaj, wkrótce po zakończeniu Mszy św., odprawionej w intencji szkoły i uczniów w miejscowym kościele, rozpoczął się ostatni w tym roku szkolnym apel. Prowadziła go dyrektor Szkoły Podstawowej w Trzemesznie, pani Teresa Mazur, zapraszając serdecznie dzieci, młodzież, nauczycieli i rodziców, a także gości na to wyjątkowe spotkanie.

Rozdano wiele nagród i wyróżnień. Nauka łączy się z wysiłkiem włożonym w jego zdobywanie, jest też przyjemnością odkrywania tego, co najważniejsze w życiu człowieka. Stąd wzorowi uczniowie, i ci, którzy zdobywali medale sportowe, aktywnie pracowali na rzecz szkoły, brali udział w konkursach, zawodach lub mieli 100% frekwencję, otrzymali z rąk Dyrektora i wychowawców książki, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Statuetkę Prymusa Szkoły Podstawowej w Trzemesznie Lubuskim 2018/2019 otrzymała uczennica klasy ósmej, Martyna Bajan, a tytuł: „Waleczne Serce”, dla sportowca, który najwięcej wysiłku i właśnie serca wkładał w swoje zmagania ze sportem - Gabriel Farbotko z klasy piątej.

Niezwykle wzruszające i piękne było pożegnanie wychowawczyni klasy ósmej, pani Bożeny Grzelczak ze swoimi wychowankami. Życzyła im, tak jak my wszyscy, by spotykali na swojej edukacyjnej drodze tylko wyrozumiałych, serdecznych i oddanych im nauczycieli, aby zawsze sięgali gwiazd i nie bali się realizowania marzeń, nawet tych niezwykłych i dalekich.

Aby nadchodzące wakacje były dla każdego młodego człowieka nie tylko wspaniałe, ale i bezpieczne, pani Anna Miklaś i Monika Czeredrecka wraz ze swoimi uczniami, przygotowały edukacyjną scenkę, utrwalając właściwe zachowania dzieci w razie ewentualnych zagrożeń.

Wszystkim naszym uczniom, ich rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły życzymy cudownych, słonecznych wakacji. Niech będą też bezpieczne i spokojne.

Do zobaczenia we wrześniu!

Katarzyna Borowiecka