Dnia 14 czerwca uczniowie klasy 5 wraz ze swoją panią od języka polskiego przygotowali spektakl pt."Nić Ariadny". Można było ujrzeć jak wyglądali starożytni bogowie, czym się  zajmowali , jaka był ich historia oraz jakie mieli powierzone zadania: była Demeter i jej córka Kora, którą porwał Hades do krainy podziemii. Był Prometeusz, który przyszedł ma Olimp do boskiego Zeusa ze skargą, że musi wtaczać głaz na szczyt góry oraz Prometeusz-dobroczyńca ludzkości, cudowna Afrodyta ze swym kulawym mężem  Hefajstosem, no i oczywiście zagubiona uczennica, którą z labiryntu wyprowadziła Ariadna dzięki cudownej złotej nici. Przedstawienie bardzo podobało się wszystkim, przybyli rodzice naszych uczniów, i koledzy z innych klas. Każdy mógł dowiedzieć się czegoś ciekawego o starożytnych wierzeniach i mitach. A kto grał jaką rolę, to już odgadnijcie sami w naszej galerii Foto. Zapraszamy!

Halina KUBISZYN