Na 1 czerwca czekają wszystkie dzieci, które tego dnia wyjątkowo chcą obchodzić swoje święto. Ponieważ w tym roku Dzień Dziecka wypadł w sobotę, wszystkie dzieci z Trzemeszna, Grochowa, Wielowsi i Zarzynia zostały zaproszone na kolorowy, wesoły festyn, organizowany przez trzy okoliczne sołectwa.
Spotkanie miało miejsce w Grochowie. Wspólnymi siłami sołectwa zapewniły najmłodszym mnóstwo atrakcji. Sportowe konkurencje, konkursy zręcznościowe i plastyczne, występy i muzyka na żywo wypełniły czas. Dla każdego uczestnika przygotowano wiele nagród, a oprócz tego smakołyki: lody, pyszne gofry i inne słodkości.
Strażacy z OSP w Grochowie i Trzemesznie przyjechali swoim wozem pożarniczym, grała orkiestra, było ognisko i wspólne zabawy na świeżym powietrzu. Humory dopisywały, do domu nie chciało się wracać.
W poniedziałek, podczas szkolnego apelu, dyrektor Szkoły Podstawowej w Trzemesznie, pani Teresa Mazur, jeszcze raz złożyła dzieciom najserdeczniejsze życzenia i przekazała na ręce gospodarzy wszystkich klas prezent ufundowany przez WKŁ „Szop” z Wędrzyna, profesjonalne piłki do gry. Ta niespodzianka sprawiła dużo radości uczniom, bowiem grać w piłkę nożną po prostu uwielbiają.
Powodów do zadowolenia było więcej, bowiem wszyscy ucieszyli się z sukcesu sportowego uczniów z Trzemeszna. Reprezentowali oni swoją szkołę podczas Biegu Ulicznego w Besskow.
2 czerwca, w niedzielę, nasi chłopcy startowali w zawodach polsko - niemieckich i na 25 szkół,
w kategorii młodszych zawodników I miejsce zdobył G. Farbotko z kl. V, drużynowo młodsi zawodnicy zajęli IV, a starsi uczniowie II miejsce. Gratulujemy sukcesów.

Katarzyna Borowiecka