Strażak to jeden z najpiękniejszych zawodów. To on, codziennie, w dzień i w nocy, czuwa nad naszym bezpieczeństwem . Święto strażaków i straży pożarnej od setek lat obchodzone jest w Polsce w dniu imienin patrona, Św. Floriana.

Polscy Strażacy – to zaszczytne imię nosi szkoła w Trzemesznie Lubuskim. W dniu święta szkoły, 14 maja br. została odprawiona uroczysta Msza Św. w Kościele Parafialnym w Trzemesznie. Za wstawiennictwem Św. Floriana prowadzący nabożeństwo księża poprosili o łaski boże i wstawiennictwo dla całej szkolnej społeczności. Poczet sztandarowy szkoły i zaproszeni goście, w osobach Komendanta OSP w Trzemesznie, p. Zb. Szumlewicza, Przewodniczącej Rady Rodziców, p. A. Tymczyn i Dyrektor Szkoły, p. T. Mazur- zaszczycili uroczystość swoją obecnością, towarzysząc uczniom, nauczycielom i wychowawcom.

K. Borowiecka