Dnia 11 maja 2019r. aż 649 biegaczy z całego regionu spotkało się podczas Międzynarodowego Biegu Olimpijskiego. Na trasie pojawiły się dzieci, młodzież, dorośli i seniorzy. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Polskich Strażaków w Trzemesznie Lubuskim po raz kolejny wzięli udział w dwunastej edycji biegu na 5 km, bowiem grupa 23 uczniów klas IV – VIII przyłączyła się do zawodów. Najlepszym zawodnikiem okazał się Gabriel Farbotko, który zajął miejsce piąte. Chociaż ideą biegu nie było zwycięstwo, ale sam udział i ukończenie biegu, to bardzo cieszymy się z sukcesu naszego ucznia oraz z otrzymania za udział grupowy pucharu ufundowanego przez wojewodę lubuskiego.

Sportowej zabawie towarzyszył rodzinny piknik: pyszna grochówka i lody. Dużo radości sprawiła również dzieciom możliwość zdobycia autografu i wspólne zdjęcie z polskimi olimpijczykami m.in. z Tomaszem Kucharskim – wioślarzem olimpijskim z Sydney.

Na razie każdy do domu przywiózł dyplom uczestnika biegu, kto wie, może w przyszłym roku będzie więcej…

H. Kubiszyn, B. Grzelczak