Drużyna z naszej szkoły w składzie Martyna Bajan, Jan Farbotko, Szymon Treichel wzięła udział w konkursie powiatowym ,,O Złoty Abakus Starosty”. Konkurs miał na celu popularyzowanie i rozwijanie wśród uczniów zainteresowań matematycznych, doskonalenie umiejętności matematycznych oraz wyłonienie talentów matematycznych.  W konkursie brało udział siedem szkół z całego powiatu. Uczniowie mieli do rozwiązania 30 zadań zamkniętych. Każdy uczeń rozwiązywał zadania indywidualnie, a do klasyfikacji zespołowej brano sumę punktów uzyskanych przez uczniów danej szkoły. Ostatecznie szkoła zdobyła  V miejsce.

Jan Farbotko, uczeń klasy VIII jest również  tegorocznym finalistą konkursu przedmiotowego z matematyki.

Gratulujemy!

Abakus – deska z wyżłobionymi rowkami, które symbolizowały kolejne potęgi dziesięciu. Ułatwiał liczenie, używany w Rzymie i Grecji od 440 p.n.e. do XVIII wieku – prekursor liczydła i maszyn liczących.