„ Gdyby nie było kwiatów,
Nasz świat straciłby wiele czaru,
Gdyby nie było kobiet,
Mężczyznę pozbawiono by największego daru…”

Marcowe Święto Kobiet to piękna okazja, aby złożyć życzenia wszystkim paniom: tym dużym i tym małym, nauczycielkom, koleżankom z klasy, paniom z obsługi, naszej szkolnej sekretarce lub pielęgniarce.
A wiosna tuż, tuż… 8- go marca, marcowy wiatr z poważną miną do Szkoły Podstawowej w Trzemesznie wpadł! Zwołał całą szkolną społeczność na krótkie i bardzo miłe spotkanie w szkolnym hollu. Tu dzieci z Koła Teatralnego z przejęciem wydeklamowały okolicznościowe wierszyki, a dwaj odważni czwartoklasiści: Franek z Wojtkiem, złożyli w imieniu męskiej części uczniów miłe, rymowane życzenia.
Później był czas na życzenia w klasach i kolorowe, a wiosenne tulipany pojawiły się w darze dla pań.
Chłopcy z klasy czwartej zorganizowali mini - kawiarenkę i zaprosili swoje koleżanki na słodki poczęstunek. Był pyszny torcik i bukiety kwiatków oraz własnoręcznie zrobione laurki.
Czego Jaś się nauczy, Jan będzie umiał. Parafrazując to powiedzenie, warto uczyć dzieci od najmłodszych lat tego , jak sprawiać innym radość i uśmiech.

Katarzyna Borowiecka