OTWP, czyli Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej - etap gminny odbył się 26 lutego 2019r. w Szkole Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Sulęcinie. Szkołę Podstawową z Trzemeszna Lubuskiego reprezentowały: Wiktoria Tymczyn, Gabrysia Żarkowska oraz Natalia Tymczyn. Wiktoria oraz Gabrysia startowały  w drugiej grupie – klasy VII-VIII i III gimnazjum, a Natalia w grupie najmłodszej – klasy IV-VI. Konkurs ten, zwany potocznie konkursem o straży pożarnej, odbywa się co roku, zaczyna się etapem gminnym, a kończy krajowym. Podczas etapu gminnego uczestnicy rozwiązują test składający się z 40 pytań. Pytania dotyczą historii straży pożarnej, pierwszej pomocy przedmedycznej, taktyki pożarniczej, środków gaśniczych, sprzętu strażaków, przepisów dotyczących funkcjonowania straży pożarnej, prawa budowlanego, profilaktyki pożarowej. Do etapu powiatowego przechodzą osoby, które zajęły trzy pierwsze miejsca w etapie gminnym. Nasze reprezentantki spisały się bardzo dobrze – Wiktoria i Natalia w swoich grupach zajęły II miejsce, a Gabrysi zabrakło niewiele punktów, aby dostać się do etapu powiatowego. Dziewczynom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Iwona Wołowska