Po raz kolejny w naszej szkole odbyła się akcja, mająca na celu z jednej strony pozbycie się niepotrzebnych nam już rzeczy, a z drugiej zrobienie przyjemności koledze czy koleżance. !9 lutego podczas długiej przerwy na korytarzu szkolnym na specjalnie ustawionych „kramach” pojawiły się przeróżne rzeczy – pluszaki, książki, klocki, gry, czasopisma, zabawki i przybory szkolne. Uczniowie od najmłodszych klas poczynając na najstarszych kończąc z wypiekami na twarzach bawili się w sprzedawców lub kupujących. Ale nie tylko... Wymienione rzeczy można było nie tylko sprzedać za 10 groszy, ale również wymienić się na inne interesujące  a nawet oddać. Dodatkowo wystawiona była puszka  - Zbiórka na karmę dla psów. Kto chciał mógł również część lub całość swojego zysku przeznaczyć na zakup karmy. Planujemy zbiórkę karmy na wiosnę, puszka będzie jeszcze wystawiana niejednokrotnie. Akcja oddawania, wymiany czy sprzedawania różnych rzeczy bardzo nam się udała – widać było wiele zadowolonych osób. Już następnego dnia uczniowie dopytywali kiedy znów spotkamy się na szkolnym targu. Nie tylko posprzątaliśmy swoje biurka i szafki, ale także oddając  swoje rzeczy sprawiliśmy,że zyskały one drugie życie. A to z kolei jest zgodne z zasadami ekologicznymi. W ten sposób i my dbamy o środowisko!

NIE WYRZUCAJ – ODDAJ, WYMIEŃ, SPRZEDAJ!
BĄDŹ EKO!

Iwona Wołowska