Dzień 30 stycznia 2019 r. był bardzo szczególnym dniem. Otóż tego dnia obchodziliśmy w naszej szkole piękne święto – Dzień Babci i Dziadka. Sama impreza odbywała się w Polsko- Niemieckim Centrum Szkoleń Strażaków w Trzemesznie Lubuskim. Przygotowali ją uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami. Przepyszne ciasto upiekły mamy naszych podopiecznych. Kawę, herbatkę i cytrynkę zasponsorowała pani Dyrektor. Natomiast panie z kuchni pomogły pięknie udekorować stoliki.

Babcia i dziadek to osoby, na które od dziecka można liczyć. To właśnie oni starają się nas rozpieszczać i uczyć. Nawet wtedy, kiedy coś przeskrobiemy, babcia i dziadek uważają, że jesteśmy idealni. Swoją miłość bliskim osobom najlepiej okazywać każdego dnia, jednak właśnie w  styczniu pojawia się okazja do tego, aby w wyjątkowy sposób docenić dziadków i babcie.
Uczniowie wcześniej przygotowali zaproszenia dla swoich babć i dziadków, wykonali prezenciki oraz  ćwiczyli recytacje wierszy i śpiewanie piosenek.

Zaproszeni goście wysłuchali pięknych wierszy, piosenek i obejrzeli krótkie, ale bardzo zabawne przedstawienia - „Zakupy dziadka” i „Nowy Czerwony Kapturek”. Mali artyści zostali wprost zasypani brawami, a w oczach naszych szanownych gości pojawiały się łzy wzruszenia.
A potem to już było wesoło i jeszcze bardziej weselej. Babcie i dziadkowie wspólnie z wnuczętami tańczyli „Kaczuszki” i „ Labado”. Babcie bawiły się w „Zatrute jabłuszko” a dziadkowie w „Wędrujący kapelusz”. Panowie odbijali piłeczkę pingpongową, a babcie kręciły hula -hop. Panie obierały jabłuszka, a wnuczęta je jadły, oczywiście, kto szybciej. Dzieci odgadywały, gdzie siedzi ich babcia i dziadek– wnuki rozpoznawały bliskich po butach. Podczas wcześniejszych zajęć dzieci malowały portrety swoich babć i dziadków- portrety te wisiały w sali i zadaniem seniorów było znaleźć swój wizerunek.

Na koniec można było wziąć udział w sesji fotograficznej, była dekoracja, rekwizyty, stroje. Można było zrobić sobie ciekawe fotki.
Impreza była bardzo udana, wszyscy się doskonale bawili. A Babciom i Dziadkom dedykujemy takie oto życzenia:
Kochani, dziś okazja rzadka.

Mamy Dzień Babci oraz Dziadka.
Jak wiecie jest ich razem czworo,
co można sprawdzić, gdy się zbiorą.
Wciąż mówią wtedy o tych latach,
gdy jeszcze dzieckiem był mój tata.
A nasza mama bez swych lalek
do łóżka iść nie chciała wcale.
A teraz, jak ten czas wciąż leci!
Cieszą się z dzieci swoich dzieci.
I myślą widząc ich gromadkę,
że miło babcią być i dziadkiem.
Więc dziś spróbujcie zapamiętać.
Czym są dla dziadków ich wnuczęta?
I pięknej szansy nie przegapcie:
kochajcie dziadków swych i babcie.

Iwona Wołowska