W tym roku w Szkole Podstawowej  w Trzemesznie Lubuskim zorganizowaliśmy zajęcia w drugim tygodniu ferii, czyli w dniach 21.01-25.01.2019r. Zajęcia odbywały się w godzinach 9.00-13.00. I choć to były tylko 3 dni, to działo się u nas dużo,oj,dużo. Pierwszego dnia zimowiska dzieci rozwijały wyobraźnię i kreatywność. W magiczny świat  teatru wprowadziło wszystkich słuchowisko z piosenkami w pięknej interpretacji znanych polskich aktorów pt. „Jaś i Małgosia”.Teatr to wyobraźnia,stąd zabawa w scenografów. W ruch poszły nożyczki,bibuła, arkusze szarych papierów i gazet. Z tych materiałów uczestnicy zimowiska tworzyli rekwizyty i stroje do przedstawienia. A potem odbyło się przedstawienie, którego reżyserem była uczennica klasy VIII Wiktoria Tymczyn. W następnym dniu odbywały się turnieje sportowe -turniej szachowy, warcabowy oraz turniej tenisa stołowego. Zawody te wywołały wiele emocji. I miejsce w turnieju warcabowym zajął Miłosz Marciniak. W szachach triumfował Tomasz Brzeziński, zaś najlepszym w tenisie stołowym był Czarek Grecz, a wśród dziewczyn Zosia Owczarczyk. Tego dnia dzieci skorzystały z pięknej pogody i bawiły się także na boisku szkolnym wykorzystując sanki. W kolejnych dniach uczniowie malowali ilustracje -”Moje zabawy na śniegu”. Przy okazji przypomniały sobie podstawowe zasady bezpiecznych zabaw podczas zimy. Odwiedzili nas także strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sulęcinie. Byli to ratownicy medyczni. Przeprowadzili oni szkolenie z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczyliśmy się przywracać oddech poszkodowanym, prowadzić masaż serca i sztuczne oddychanie, a także układać potrzebujących w pozycji bezpiecznej. Dzieci zadawały mnóstwo pytań dotyczących pierwszej pomocy. Dziękujemy bardzo strażakom za tę inicjatywę. Uczestnicy zimowiska odbyli także wycieczkę do Międzyrzecza. Tam mogliśmy uczestniczyć w premierze kinowej komedii dla dzieci - „Asterix i Obelix” . Tydzień szybko minął, nudów nie było, dzieci zadowolone, teraz z nowymi siłami i energią rozpoczynamy II semestr.

Kierownik zimowiska: Iwona Wołowska