SZKOŁA PODSTAWOWA IM. POLSKICH STRAŻAKÓW

ul. Poznańska 63 w Trzemesznie Lubuskim, 69-200 Sulęcin
tel. / fax (95) 755 12 28, e-mail: sptrzem@wp.pl

SZKOŁA PODSTAWOWA IM. POLSKICH STRAŻAKÓW

ul. Poznańska 63 w Trzemesznie Lubuskim, 69-200 Sulęcin
tel. / fax (95) 755 12 28, e-mail: sptrzem@wp.pl

SZKOŁA PODSTAWOWA IM. POLSKICH STRAŻAKÓW

ul. Poznańska 63 w Trzemesznie Lubuskim, 69-200 Sulęcin
tel. / fax (95) 755 12 28, e-mail: sptrzem@wp.pl

SZKOŁA PODSTAWOWA IM. POLSKICH STRAŻAKÓW

ul. Poznańska 63 w Trzemesznie Lubuskim, 69-200 Sulęcin
tel. / fax (95) 755 12 28, e-mail: sptrzem@wp.pl

Dnia 19 września 2018r. nastąpiło w naszej szkole podsumowanie akcji – Bezpieczna droga do szkoły. Celem wszystkich podejmowanych działań w ramach tej akcji było promowanie bezpiecznych zachowań dzieci. Szczególny akcent położony był na bezpieczne zachowania w czasie drogi do szkoły. Uczniowie uczestniczyli w pogadankach o zasadach ruchu drogowego,znakach drogowych, zachowaniu na przystankach i w autobusie. Podczas wycieczek po Trzemesznie uczyli się rozpoznawać znaki drogowe poziome i pionowe, przechodzić bezpiecznie na drugą stronę ulicy, obserwowali ruch na drodze. Pani pielęgniarka uczyła dzieci udzielania pierwszej pomocy. Na godzinach wychowawczych uczniowie utrwalali sobie zdobytą wiedzę, przypominali sobie ważne informacje na temat bezpieczeństwa na drogach. Również Zjazd Cyklistów, w którym uczestniczyli nasi uczniowie, był okazją do kształtowania właściwych postaw w zakresie bezpieczeństwa. Uczniowie z młodszych klas wzięli udział w konkursie wiedzy na temat bezpieczeństwa na drodze oraz tworzyli prace plastyczne o tej samej tematyce. Uczniowie klasy czwartej pisali teksty literackie. Starsze klasy pisały test – Bezpieczna droga do szkoły, składający się z 24 pytań otwartych. Na korytarzu szkolnym i w klasach pojawiły się na gazetkach informacje o akcji i ważne wiadomości z zakresu bezpieczeństwa. Zaprezentowano także najciekawsze prace plastyczne i literackie.  Podczas podsumowania akcji uczniowie klas I-III przedstawili krótkie scenki o zachowaniu bezpieczeństwa podczas drogi do szkoły. Wręczono także nagrody za poszczególne zadania w ramach akcji.

Konkurs plastyczny:

 • I miejsce – Klara Kosek,
 • II miejsce -Milena Mania,
 • III miejsce – Katarzyna Bilon,
 • Nagroda Specjalna – Tomasz Brzeziński.

Konkurs wiedzy dla klas I-III:

 • Klara Kosek,
 • Tomasz Brzeziński,
 • Natalia Matla,
 • Konkurs literacki,
 • Natalia Tymczyn,
 • Julia Janicka,
 • Gabriela Pucko.

Test wiedzy dla klas V-VIII:

 • I miejsce – Martyna Bajan
 • II miejsce – Kamil Melanowicz
 • III miejsce – Filip Szumlewicz

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy, pozostałym dziękujemy za duże zaangażowanie. Mamy nadzieję, że akcja Bezpieczna droga do szkoły znacząco wpłynie na bezpieczeństwo wśród naszych uczniów.

Gościmy teraz

Odwiedza nas 22 gości oraz 0 użytkowników.

Galerie