Tradycją Szkoły Podstawowej im. Polskich Strażaków w Trzemesznie Lubuskim jest działalność Samorządu Uczniowskiego. W związku z tym, co roku we wrześniu odbywają się wybory nowej Rady Samorządu Uczniowskiego. W piątek, 7 września 2018r., odbyły się w szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2018/2019. Klasy od IV do VIII reprezentowało po trzech przedstawicieli. Kandydowało 14 uczniów. Spośród kandydatów uczniowie wybrali w tajnych i demokratycznych wyborach nowy Samorząd Uczniowski. Zwyciężyli uczniowie, którzy otrzymali największą liczbę głosów. Do Rady Samorządu Uczniowskiego weszli:

Przewodniczący - Cezary  Grecz

Z-ca przewodniczącego - Michał Dąbrowski

Członkowie:
Maja Dziadas
Oliwia Sobkowska
Szymon Gryz
Miłosz Marciniak

Opiekunami Samorządu Uczniowskiego są Małgorzata Ankudo i Ewa Pawłowska.

Nowo wybranemu Samorządu Uczniowskiego serdecznie gratulujemy i życzymy wielu ciekawych pomysłów, trafnych decyzji oraz ogromnej satysfakcji z wykonywanej pracy.