„Będę chętnie uczyć się tego,
Co piękne i mądre.
Będę strzec honoru
I dobrego imienia swej szkoły… ”

3 września 2019 r. dzieci i młodzież szkolna z Trzemeszna Lubuskiego oraz z okolicznych miejscowości, nauczyciele, rodzice, a także zaproszeni goście, wzięli udział w inauguracji nowego roku szkolnego.
Przed mszą świętą, w miejscowym kościele, zebrano się na boisku szkolnym, aby uroczyście otworzyć rok szkolny 2018 - 2019 w Szkole Podstawowej im. Polskich Strażaków w Trzemesznie Lubuskim.

Dzieci wróciły do szkoły z uśmiechem - bo stęskniły się za rówieśnikami. Najmłodszym, uczniom klasy zerowej i pierwszej oraz ich rodzicom towarzyszyła widoczna ekscytacja i lekkie podenerwowanie. W szkolnych ławkach zasiądzie w tym roku 12 pierwszoklasistów, którzy pod opieką nowej wychowawczyni, pani Anny MIKLAŚ, zostały uroczyście pasowane na uczniów szkoły podstawowej. Były tym faktem bardzo przejęte, gdyż sama pani dyrektor dotykała ich ramienia ogromnym, pięknym ołówkiem. Otrzymały swoje pierwsze dyplomy uczniowskie i mogły udać się do klasy.

Dyrektor szkoły Teresa Mazur oraz zebrani goście, na czele z Burmistrzem Sulęcina Dariuszem Ejchartem i Wiceburmistrz Iwoną Walczak, życzyli uczniom samych piątek, wysokich wyników podczas klasówek i tego, by czas spędzony w murach tej szkoły był nie tylko czasem pracy, ale również wspaniałej zabawy i przyjemności!
Uczniom zostały przypomniane zasady bezpieczeństwa w drodze do szkoły i do domu, wszyscy również poznali nazwiska swoich wychowawców i nauczycieli oraz zmiany dotyczące organizacji pracy szkoły.

Po mszy świętej, w intencji nowego roku i po poświęceniu tornistrów , uczniowie i ich wychowawcy ruszyli do swoich gabinetów na pierwsze powakacyjne spotkanie! Tu wszyscy otrzymali podręczniki i obejrzeli niespodziankę: nowe szafki, w których każde dziecko będzie mogło przechowywać własne książki i szkolne przybory, nie przeciążając plecaków.
Znów popłyną dni pracy nad książką, nad zeszytem!
Życzymy więc wszystkim uczniom samych piątek - na dobry nowego roku początek!!!

Katarzyna Borowiecka