Dnia 5 czerwca nasza szkoła zorganizowała kolejny już Festyn Rodzinny. To już tradycja naszej placówki – od kilku lat w ostatnich tygodniach roku szkolnego klasy I-III zapraszają swoich bliskich na wspólne spotkanie. Każdy z dotychczasowych festynów miał swój temat, były to np. Zdrowe odżywianie, Ruch to zdrowie. Tym razem bawiliśmy się pod hasłem – Wspólnie z rodziną. Dzieci przedstawiły piękny program artystyczny, z piosenkami i wierszami głównie o tematyce rodzinnej, złożyły życzenia rodzicom, wręczyły drobne podarunki. Z rodzicami przygotowywały posiłki. Klasa III zrobiła przepyszną zupę pomidorową z ryżem, klasa II zdrowe sałatki a klasa I kompot ze świeżych owoców. Później uczniowie wraz z rodzicami przystąpili do zajęć plastycznych. Były to obrazki kolorową kredą na temat swojej rodziny. Wyszły przepiękne dzieła. Uczyliśmy się tez wspólnie tańca belgijskiego, a następnie na boisku rozgrywane były rożne konkurencje sportowe. Był bieg w workach, rzuty piłką lekarską, skoki z miejsca na odległość, mecz w zbijanego  -rodzice kontra dzieci. W międzyczasie można było skosztować pysznych wcześniej przygotowanych dań. To był bardzo ciekawy, dobrze spędzony czas wspólnie z mamą, tatą, babcią czy dziadkiem.