SZKOŁA PODSTAWOWA IM. POLSKICH STRAŻAKÓW

ul. Poznańska 63 w Trzemesznie Lubuskim, 69-200 Sulęcin
tel. / fax (95) 755 12 28, e-mail: sptrzem@wp.pl

SZKOŁA PODSTAWOWA IM. POLSKICH STRAŻAKÓW

ul. Poznańska 63 w Trzemesznie Lubuskim, 69-200 Sulęcin
tel. / fax (95) 755 12 28, e-mail: sptrzem@wp.pl

SZKOŁA PODSTAWOWA IM. POLSKICH STRAŻAKÓW

ul. Poznańska 63 w Trzemesznie Lubuskim, 69-200 Sulęcin
tel. / fax (95) 755 12 28, e-mail: sptrzem@wp.pl

SZKOŁA PODSTAWOWA IM. POLSKICH STRAŻAKÓW

ul. Poznańska 63 w Trzemesznie Lubuskim, 69-200 Sulęcin
tel. / fax (95) 755 12 28, e-mail: sptrzem@wp.pl

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata. Nasza szkoła również wzięła udział w tegorocznych obchodach tego przedsięwzięcia.

DBI 2018 obchodziliśmy 6 lutego pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci”. Szacunek to pojęcie, które zawiera w sobie bardzo wiele treści. To istotna wartość, bez której nie zbudujemy kultury zrozumienia, zaufania i tolerancji. Brak poszanowania innych osób, ich prywatności czy odmiennych poglądów skutkuje niepokojącymi zjawiskami, które pojawiają się w Internecie m.in. cyberprzemocą, hejtem, sekstingiem, ksenofobią.

Szacunek jest ważny nie tylko w odniesieniu do świata, innych ludzi, ale także do własnej osoby – jest wsparciem w ochronie naszej prywatności, a także w budowaniu reputacji. Internet to narzędzie, które młodzi ludzie intensywnie wykorzystują do komunikacji, a dobre i pozytywne relacje są oparte na poszanowaniu drugiej strony.

Wszyscy uczniowie naszej szkoły zapoznali się z najważniejszymi zasadami bezpieczeństwa w Internecie oraz Netykietą, czyli zasadami właściwego zachowania obowiązującymi w sieci, które zostały zaprezentowane na gazetce przygotowanej przez szósto i piątoklasistów. Dzieci obejrzały również filmiki edukacyjne nt. zagrożeń związanych z korzystaniem z Internetu, telefonów komórkowych i innych nowych technologii.

Mamy nadzieję, że nasi uczniowie będą bardziej świadomie i bezpiecznie korzystać z zasobów sieci, pamiętając, że:

  • należy zabezpieczyć swój komputer, telefon, tablet instalując oprogramowanie antywirusowe,
  • nie wolno podawać swoich danych osobowych,
  • nie wolno ufać osobom poznanym przez Internet,
  • należy posługiwać się pseudonimem, tzw. nickiem,
  • nie wolno wyzywać, obrażać i hejtować innych użytkowników,
  • należy dobrze zastanowić się nad tym, co umieszczamy w Internecie, ponieważ to, co wrzucimy do sieci pozostaje tam na zawsze!

Drogi Rodzicu!
Telefon 800 100 100 to bezpłatna i anonimowa pomoc telefoniczna i online dla rodziców i nauczycieli, którzy potrzebują wsparcia i informacji w zakresie przeciwdziałania i pomocy dzieciom przeżywającym kłopoty i trudności wynikające z problemów i zachowań ryzykownych takich jak: agresja i przemoc w szkole, cyberprzemoc i zagrożenia związane z nowymi technologiami, wykorzystywanie seksualne, kontakt z substancjami psychoaktywnymi, uzależnienia, depresja, myśli samobójcze, zaburzenia odżywiania.

Warto również odwiedzić i zapoznać się z informacjami dostępnymi pod linkiem:
www.saferinternet.pl/materialy-edukacyjne/poradniki-i-broszury.html

Gościmy teraz

Odwiedza nas 34 gości oraz 0 użytkowników.

Galerie