Dnia 11 stycznia 2018r. uczniowie z klas O-III wyjechali do Międzyrzecza na interaktywne widowisko telewizyjne pt.’Szewczyk Dratewka na planie filmowym” w wykonaniu Teatru Show przygotowanym przez firmę  SPJ
MEDIA. Widowisko to odbyło się w Międzyrzeckim Ośrodku Kultury.
A było to tak ….Dawno temu…. I dalej jak w książce Janiny Porazińskiej. Było to przedstawienie o tym, ze warto być dobrym, uczynnym i ciekawym świata. Taki jest właśnie Szewczyk Dratewka. Dzieci tak naprawdę znalazły się w studio filmowym, poznawały pracę reżysera, kierownika planu, scenografa, operatora kamery, realizatora dźwięku i aktorów. Uczniowie wcielali się w różne postacie :mrówki, kaczki, myśliwych, panny. Autorzy widowiska pokazali, jak się zachowywać na scenie, jak się nakręca poszczególne sceny. Podczas wspólnej zabawy poznaliśmy tajniki realizacji obrazu. Zobaczyliśmy , jak pracuje ekipa filmowa. Za kilka tygodni otrzymamy gotowy film z naszym udziałem. To wspaniała pamiątka , szczególnie dla tych odważnych, którzy nie bali się wystąpić przed kamerą.