W ostatni dzień zajęć w 2017r. wszyscy uczniowie naszej szkoły oraz nauczyciele spotkali się w świetlicy szkolnej, aby wspólnie świętować zbliżające się Boże Narodzenie. Wcześniej w klasach I-III odbyły się eliminacje recytatorskie – dzieci uczyły się pięknie mówić wiersze o zimie i zwyczajach świątecznych. Teraz na wspólnym spotkaniu ci najlepiej recytujący mieli okazje pokazać swój kunszt szerszej publiczności. Przy magicznej, świątecznej scenografii cudownie brzmiały słowa o choince, wigilii i rodzinnych spotkaniach. Wiersze przeplatane były śpiewaniem przez wszystkich kolęd i pastorałek. Starsi uczniowie przedstawili prezentacje multimedialną pt. „Zwyczaje świąteczne w Polsce i na świecie.” Na koniec pani Dyrektor Teresa Mazur złożyła życzenia świąteczne i noworoczne uczniom i ich rodzicom. I w takim pięknym  bożonarodzeniowym nastroju rozeszliśmy się do domów.